Inžineriniai renginiai 2017-2018 m.m.


Kūrėjo diena

Kūrėjo diena Ragainėje. Mokiniai fotografavo Šiaulių miesto istorinius bei kitokius objektus ir QR programėle juos kodavo.

nuotraukos


Fizikos diena

Vykstant mokslo mėnesiui, Ragainės progimnazijoje apsilankė ir fizikos pamokas vedė S.Daukanto gimnazijos mokytojas V.Šukys.

nuotraukos


Chemijos diena

Balandžio 16 d. Ragainės progimnazijoje Chemijos diena. Labiausiai chemijos mokslu susidomėję mokiniai lankėsi Vilniaus universiteto chemijos laboratorijoje. Čia mokiniai susipažino su pagrindiniais chemiko darbais, stebėjo ir patys atliko bandymus. Po rimto darbo chemijos laboratorijoje mokiniai dar aplankė televizijos bokštą, Trakų pilį ir Kernavę. Jeigu kam ir kiltų klausimų, kur gi čia chemija, tai dėl sudėtingų statybos inžinerijos klausimų abejoti neįmanoma. Visais laikais inžinieriai tvėrė iš pirmo žvilgsnio neįmanomus dalykus (kaip ir chemiko laboratorijoje: neturėtum mokslo žinių, manytum patekęs pas burtininką).

nuotraukos


Gamtos tyrėjo diena

5a klasės mokiniai per Gamtos tyrėjo dieną su dailės studijos „Skizze“ specialiste mokėsi gaminti muilus su įvairiausiomis žolelėmis bei eteriniais aliejais. Pagaminę, kantriai laukė, kol jie sukietės. Vėliau gražiai supakavo.

Gamtos tyrėjo dienoje lankėsi KTU studentė, kuri parodė 5a klasei bei aštuntokams fizikinius bei cheminius eksperimentus.

nuotraukos


Fizikos pamoka Šalkauskio gimnazijoje

Šiandiena penktokai ir šeštokai turėjo fizikos pamoką Šalkauskio gimnazijoje. Čia jie susikonstravo katapultą su kuria bandė iššauti pasigamintą šovinį kuo aukščiau. Vėliau, pagal išmatuotą iššauto šovinio aukštį ir katapultos polėkio kampą, tyrė, iš kelių pagaliukų surišta katapulta šaudo aukščiausiai.

nuotraukos


Balandžio 18 d. mūsų mokykloje lankėsi LGMO stundentai iš Vilniaus - Oranžiniai

Oranžiniai - Lietuvos Gamtos Mokslų Olimpiadų Asociacijos studentai per Mokslo mėnesį, kuris vyksta Ragainės progimnazijoje, pademonstravę įvairius chemijos, fizikos, biologijos bandymus, nepaliko abejingo nei vieno mokinio. Visi norėjo pamatyti, paliesti, užuosti ir netgi paragauti tai, ką entuziastingai demonstravo studentai. Per patyriminius užsiėmimus mokiniai pajuto atradimo džiaugsmą.

nuotraukos


Pamokos su išmaniaisiais telefonais

Pamokų metu naudojomės išmaniaisiais telefonais. Gamtos ir biologijos pamokose mokomės pažinti gamtą bei žmogaus vidų su išmaniaisiais telefonais

nuotraukos


Sferinis kinas

Ragainės progimnazijoje vyksta Mokslo mėnuo. Mokyklos aktų salė vienai dienai virto kino sale, ir ne bet kokio, o sferinio filmo. Patogiai įsitaisę mobiliame planetariume mokiniai grožėjosi spalvingais vaizdais, garso efektais 360° kampo formatu. Filmai ne tik įtraukė žiūrovus į pasaulio įdomybes, bet ir suteikė daug naudingos mokomosios informacijos.

nuotraukos


Anglų kalbos renginiai ketvirtokams

Balandžio mėnuo buvo gausus anglų kalbos renginių ketvirtokams. Mūsų ketvirtokai dalyvavo Gegužių progimnazijos renginyje „English is Fun“, Medelyno progimnazijos konkurse „123 English is Fun to Me“ ir Sandoros progimnazijos renginyje „In the Land of English“. Vaikai pasitikrino savo žinias atlikdami įvairiausias užduotis. Mūsų mokinukams visur puikiai sekėsi. Jais džiaugėsi ir jų anglų kalbos mokytoja Klelija.

Komiksų centre mokomės kurti pieštines istorijas anglų kalba.

nuotraukos

nuotraukos


Olimpiadų ir užsiėmimų diena

Penktadienis. 8 klasių mokiniai - chemijos olimpiada, 7-8 klasės - fizikos olimpiada, 5-6 klasės-informacinių technologijų olimpiada, 7-8 klasės-informacinių technologijų olimpiada.

nuotraukos


Olimpiadų diena

Trečiadienis. 5-6 klasių mokiniai - „Gamta ir žmogus". 7-8 klasių mokiniai - biologijos olimpiada.

nuotraukos


Matematikos pamokas 1-4 klasėm veda aštuntokai

Pirmadienis-antradienis. Matematikos viktorina. Dalyvauja 7-8 klasių moksleiviai.

nuotraukos


Mokslo mėnuo Ragainės progimnazijoje

Vykstant Mokslo mėnesio renginiams Ragainės progimnazijos šeštokai apsilankė P. Višinskio bibliotekoje. Čia jie turėjo galimybę pažaisti ir pasimokyti valdyti robotukus, pasisemti aštrių įspūdžių žiūrėdami pro 3D akinius bei planšetėse kurti įvairias figūras.

nuotraukos


Tyrėjo diena

Lapkričio 27 dieną Ragainės progimnazijoje vyko Tyrėjo diena.Vyresnieji moksleiviai lankėsi kitose miesto ugdymo įstaigose, o mažieji jų kolegos liko mokykloje.Čia vaikai padedami mokytojų atliko įvairius bandymus bei juos aprašė.

Patiems pasigaminti Kalėdoms žaisliuką iš baltojo molio tikrai pavyksta:) (ypač kai moko vyresnieji draugai - Šiaulių universiteto gimnazija (ŠUG) mokiniai. Iš tešlos išsikirpti snaigių ir jas išvirus padekoruoti balta tarsi sniegas cukraus pudra - ne tik įdomu, bet ir labai smagu ir tikrai skanu;)

nuotraukos

nuotraukos


Konstruotojo diena

Jau trečią kartą mokykloje organizuota Konstruotojo diena. Šią dieną visas dėmesys skiriamas svarbiai inžinerinei veiklai-konstravimui. Renkamės tinkamas konstrukcines medžiagas, priemones, prietaisus ir imamės veiklos kūrybinėse dirbtuvėse. Šiais metais dienos veikla skiriama atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečiui. Kas yra Lietuva? Tai miestai ir kaimai, miškai ir laukai, upės ir ežerai, žmonės, spalvos, tradicijos, kalba ir daugybė kitų dalykų. Kiekvienas mokyklos mokinys konstravo erdvinius kūnus ir kūrė unikalų jų dizainą. Kubeliuose, piramidėse, stačiakampiuose gretasieniuose atsirado kiekvieno Ragainės progimnazijos mokinio matoma Lietuva. O sukonstruotos detalės galiausiai susijungė į didžiulę spalvotą valstybę.

nuotraukos